Britney Spears - Femme Fatale

3. května 2011 v 19:25 | MFH |  Recenze
O Britney se tento rok hodně mluví. Ne jenom o jejích sklandálech, ale i o nové desce Femme Fatale. Tady máte recenzi.tracklist:
Till The World Ends, Hold It Against Me, Inside Out, I Wanna Go, How I Roll, (Drop Dead) Beautiful, Seal It With A Kiss, Big Fat Bass, Trouble For Me, Trip To Your Heart, Gasoline, Criminal
datum vydání: 28. března 2011 - u nás
vydavatel: Sony Music
pilotní singl: Hold it against me

Americká zpěvačka Britney Spears vydala minulý měsíc novou desku - v pořadí již sedmou. Ta dostala název Femme fatale. Na matku dvou dětí slušný výkon, ale na popovou zpěvačku spíše průměr.
Když jsem poprvé slyšel o chystaném comebacku Britney, pokládal jsem si otázku, jestli došly peníze Britney nebo vydavatelství. Když jsem slyšel pilotní singl (Hold it against me), jásal jsem a po druhém singlu (Till the world Ends) jsem se donutil poslechnout si celou desku.

Nelituji toho, protože můžu celou tuto desku označit, s čistým svědomím, za taneční. A to doslova. Od začátku do konce se na desce objevuje jedna taneční píseň za druhou. Z toho lze usuzovat, že cílem producentů, kteří na této desce pracovali, bylo pobavit a roztančit masy lidí. Cíl byl splněn a určitě i finanční zisk splnil očekávání vydavatelství.
Deska je tedy utříděná. Jediná vada se ukrývá v textech písní - hlavně v refrénech. Vezměte si třeba druhý singl z desky (Till the world Ends) a poslechněte si jeho refrén. Neopakuje se tam nic jiného, než "Woah oh oh oh oh oh woah oh oh oh" a toto prosím, máte v každé písni. Chvilku jsem si říkal, jestli neposlouchám album Keshy, která je tímto "doplňováním" textů doslova posedlá. Už ani nezmiňuji auto-tunes, který používá už skoro každá popová hvězda. Britney ale slyšitelně nesluší.

Skladby, které bych vyzdvihl jsou např. Hold it against me, kde najdeme dubstep a skladbu to tím hodně osvěžuje; dále Inside out, která zaujme velmi chytlavým zvukem a kupodivu i svým tempem. Do třetice všeho dobrého i zlého skladbu Criminal, kterou najdete až na konci tracklistu alba. Ta zaujme hlavně flétnou a neupraveným zpěvem v již zmíněném programu. Nesmíte se ale dívat na stránku textu.

Souhrn toho všeho zní: ucelená taneční placka, kde každý singl má na to stát se hitem; protančených 45 minut v pokojíčcích teenagerů a zpěvu nic neříkajících textů na záchodě.
Rodičům a sousedům doporučujeme obrnit si pořádně nervy.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Pokud máte twitter. Přidejde si nás a sdílejte s námi ještě více informací!!!

twitter.com
Sign up for Twitter to follow Facebook Chart (@FacebookChart).
Lady Gaga vydává nový singl "Marry The Night". Podívejte se na cover singlu a zároveň na fotku z natáčení. Klip i singl by měl vyjít v listopadu, zatím není přesně uveden datum.