Recenze: Lady Gaga - Born this way /Jak vzniká nová rasa? Lady Gaga ti to poví./

31. května 2011 v 20:00 | MFH |  Recenze


tracklist: 1. Marry the Night; 2. Born This Way; 3. Government Hooker; 4. Judas; 5. Americano; 6. Hair; 7. Scheiße; 8. Bloody Mary; 9. Bad Kids; 10. Highway Unicorn (Road to Love); 11. Heavy Metal Lover; 12. Electric Chapel; 13. Yoü and I; 14. The Edge of Glory
datum vydání: 23. 5. 2011
vydavatel: Streamline Records
pilotní singl: Born this way
známka: 9/10

Lady Gaga zaručeně patří mezi to nejlepší, co současný pop nabízí. Dokonce se dá říci, že přišla v pravou chvíli. Zatímco pop pomalu zakrňoval a stával se spíše nudným, Lady Gaga dokázala, že stále lze dělat pop nově a zábavně.

Už debut zpěvačky byl veliký úspěch. Prodalo se ho přes 11 milionů kusů a to je v dnešním době doopravdy hodně. Poté, co vydala Lady G. svou EP verzi The Fame Monster, strhl se o ní zájem, který trvá dodnes. Hity jako Bad Romance, Telephone a Alejandro ji katapultovaly na první místa hitaparád na celém světě. "BTW nejlepší album století, BTW revoluce popu, BTW jako metalové albu." Vypadalo to vše, jako by měla skutečně přijít revoluce popu. Ale nepřišla! Nedá se ale říct, že by toto album bylo propadák. Právě naopak.

Dá se říct, co písnička, to veliký hit. I zpěvačka se chlubí tím, že z desky vydá minimálně devět singlů. Jestli tomu tak bude, tak vybírání ze 14 fenomenálních singlů bude těžké. Známé singlovky Judas a Born this way už v hitparádách sklízí úspěch. Další, o kterých bych mohl mluvit jsou Marry The Night, The Edge of Glory, Sheisse, Heavy Metal Lover. Také se zde najdou dvě skvělé rockové písničky Yoü and I a The Queen.

Zpěvačka velmi úmyslně nalaďuje posluchače tuctovou popovkou Marry the Night, hned za ní ale přichází hymna rovnoprávnosti Born this way. Další, v pořadí třetí, písnička je temná Goverment hooker, u které si nemůžete být jisti, jestli máte tancovat či se svíjet v depresích. Tuto atmosféru trochu odlehčí Judas a pravou jižanskou "atmošku" nastolí song Americano, do kterého výrazně proniká kytara. V krasojízdě se jede dál a to s hymnou pro všechny plešouny - Hair. Podle mě nejlepší song nastává teď. Poněmčená Sheisse svým refrénem připomíná "Till The World Ends" od Britney, u Lady Gaga tohle však není pravidlo, a proto to nevadí. Bloody Marry zase ubírá tempo. Na začátku písně Bad Kids slyšíte elektryckou kytaru. V tomto songu asi zpěvačka měla v plánu spojit rock a taneční hudbu. Tento stejný pokus je patrný i ve skladbě Electric Chapel. Dalším songem je Highway Unicorn (Road to love). Tato písnička vyniká pouze v refrénu svými beaty. To písnička Heavy Metal Lover hodně klame svým tělem. Pokud jste čekali nějaký metalový nářez, smůla! Tato písnička je typicky taneční a troufám si říci, že i jedna z nejlepších. Yoü and I je jediná balada na albu, Gaga na ní ukazuje, že i tenhle styl jí jde. Na závěr vás opět roztančí The Edge of Glory. Tato skladba má velikou šanci stát se letním hitem. Tedy v ČR asi ne. Jinak zvuk "saxíku" skladbě dodává ten pravý šmrnc.


Album nemám co vytknout, jedině to, že Lady Gaga nezústala u toho svého dravého popu, co předváděla ne svém EP The Fame Monster. Předešlou tvorbu reprezentuje na albu pouze singl Judas a trochu i Sheisse.

Když jsem přemýšlel, jako tuto recenzi ukončím, nic mě bohužel nenapadlo. Vše už bylo řečeno. Lady Gaga bude minimálně dva roky plnit světová rádia svými singly.

Přehrávač: Lady Gaga - Sheisse

Staň se fanouškem na našem facebooku. ZDE
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Pokud máte twitter. Přidejde si nás a sdílejte s námi ještě více informací!!!

twitter.com
Sign up for Twitter to follow Facebook Chart (@FacebookChart).
Lady Gaga vydává nový singl "Marry The Night". Podívejte se na cover singlu a zároveň na fotku z natáčení. Klip i singl by měl vyjít v listopadu, zatím není přesně uveden datum.