Recenze: Nicole Scherzinger - Killer Love

9. srpna 2011 v 12:14 | MFH |  Recenze
Tracklist: Poison, Killer Love, Don't Hold Your Breath, Right There, You Will Be Loved, Wet, Say Yes, Club Banger Nation, Power's Out ft. Sting, Desperate, Everybody, Heartbeat ft. Enrique Iglesias (Rudi Wells' Open Heart Remix), Casualty, AmenJena
datum vydání: 30.5.2011
vydavatel: Universal Music
pilotní singl: Poison
hodnocení: 7/10

Na jaře tohoto roku nás nalákala bývalá frontmanka dívčí skupiny Pussycat Dolls na její novou desku Killer Love. Musím říct, že si zpěvačka s vydáním alba dala na čas. Když si však pouštím její nové album, v některých připadech si říkám, že album měla vydat radši ještě později, ale více propracovanější.

Není důvod nechápat stálé odklady nového alba. Již v roce 2007 se Nicol snažila o odloupnutí nálepky "holka z Pussycat Dolls" a vydala se na sólovou dráhu. Ta však nevyšla. Singly se v rádiích nechytaly, jak by měly, a proto radši Nicole od své debutovky "Her name is Nicole" odstoupila a vrátila se zpět k dívčí skupině.

Nicole se však svého snu nevzdala a po rozpadu skupiny se dala opět do práce na debutové desce. Nutno říci, že Nicole měla a stále má dobrý potenciál uspět v době nadvlády Lady Gaga. Krása jí vůbec nechybí, "objednala" si jednoho z nejlepších producentů současné doby (RedOne) a její barva hlasu je také vyjímečná.

Nástupce "Her name is Nicole" - "Killer Love" u mě, jako milovníka taneční a popové hudby, určitě zabodoval. U průměrného posluchače by však stačilo jedno přehrání desky a deska by pak ležela deska někde odložená v koutě.

"Killer Love" je album, které má dvě podoby a tudíž ho můžeme rozdělit na dvě části. Jedna část by byla dance-popová (tuctovější) a druhá část se nese v klidnějším duchu.

Tu první část otevírá typická disko skladba "Poison", kterou již určitě všichni znají. Jak se říká, jablko nepadá daleko od stromu, a proto ani skladba "Killer Love", "Wet" a "Say Yes" se příliš od pilotního singlu neliší. Kategorii rozchodových singlů skvěle doplňuje skladba "Don´t Hold Your Breath". Po následujících rytmických skladbách nastává zvrat. Do kolonky R´n´B můžeme zařadit skladbu "You will be loved" a také hostovačku "Right There" s 50 Centem, která se hodí na letní párty a na albu určitě posluchače nezklame. Osmou skladbou v pořadí je "Club Banker Nation", u které jsem nemusel slyšet ani výkřik "RedOne" na začátku skladby a došlo mi, jak bude skladba znít.

Pokud jste až do této chvíle vydrželi u cd přehrávače jako já, slibuji vám, že teď prichází lepší část alba. Otevírá jí skladba "Pewer´s Out", na které si zahostoval Sting. Právě tato klidná poloha skladby Nicole sluší o hodně víc, než popové písně na začátku alba, kde se svým hlasem tzv. tlačila na pilu. Skladba "Everybody" se nese ve stejném duchu jako předešlá skladba. Melodií se však hodí do romantických filmů. Nejvíce mě však zklamala skladba "Heartbeat" s Enriquem Iglesiasem. Nevím, proč tuto skladbu Nicole protlačila do playlistu alba. Stačí, že se tento duet objevil na albu "Euphoria" od Enriqueho Iglesiase. Čekal bych spíš takovou "hostovačku" něco na styl Lady Gaga a Beyoncé a jejich "Telephone" a "Video Phone". Předposlední skladba "Casualty" je typická balada pro zpěvačku Beyoncé. Celé album ukončuje velice dobrá klavírní balada "AmenJena".

Pokud bych měl zajít trochu do novodobé literatury a vypůjčit si citát z knížky Harryho Pottera a relíkvie smrti, velice výstižný by byl "Otevírám se na konci". Ne však u konce svého života ale u konce alba. Jsem tedy zvědavý, jak využije svůj potenciál Nicole dál a jestli na dalším albu bude více skladeb jako je "Power´s Out".

Staň se fanouškem na našem facebooku. ZDE
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Pokud máte twitter. Přidejde si nás a sdílejte s námi ještě více informací!!!

twitter.com
Sign up for Twitter to follow Facebook Chart (@FacebookChart).
Lady Gaga vydává nový singl "Marry The Night". Podívejte se na cover singlu a zároveň na fotku z natáčení. Klip i singl by měl vyjít v listopadu, zatím není přesně uveden datum.